Kalorie w sushi

Dzień dobry, chciałam zadać pytanie dotyczące kalorii sushi. Od dwóch lat jestem na diecie, a może nie tyle na diecie co staram się zdrowo odżywiać, dobrze wyglądać i dbać o siebie. Moja waga była trochę za dużo, ale już spadła i jestem bardzo zadowolona z efektów. Jestem miłośniczką kuchni azjatyckiej, a szczególnie upodobałam sobie sushi. I stąd moje pytanie. Ile kalorii ma sushi? Czytałam sporo opinii na temat kalorii sushi, ponieważ ciekawił mnie ten temat, ale zauważyłam, że zdania w tej kwestii są podzielone. Sporo zależy od rodzaju sushi, od ryb i stopnia zawartego w nich tłuszczu. Jak wygląda kwestia kaloryczności sushi? Czy będąc na diecie można je jeść, czy jednak kalorie sushi są zbyt duże i powinnam z tego zrezygnować? Mam nadzieję, że nie, no ale jeśli będę musiała to trudno... Z góry dziękuję za wszystkie informacje i pozdrawiam.

Witam,

oczywiście jak każdy rodzaj jedzenia, taki i sushi zawiera pewną ilość energii (jej miarą są rzeczone kilokalorie). Ich zawartość zależy w dużej mierze od budowy kawałka. Najmniej ale jednocześnie najmniej sycące będą te zawierające obok ryżu tylko warzywa lub surimi, w dalszej kolejności te z krewetką gotowaną, rybami na końcu zawierające omlet i kawałki ryb czy krewetki w panierce.

Wiem, że jeden z producentów podający sushi w restauracjach w Lublinie i Warszawie a także dostarczający zestawy do delikatesów w całym kraju podaje swoim klientom informacje o wartości odżywczej, o której przeliczenie zostałam poproszona. Zachęcam do zerknięcia w etykiety :)

Pozdrawiam, zycząc smacznego! Justyna Siwiela

Witam serdecznie,

Kaloryczność sushi zależy od jego rodzaju waha się od od 176 kcal w przypadku sushi z ogórkiem do 640 kcal w przypadku philadelphia maki. W skład sushi wchodzi również biały ryż, który nie jest zalecany przy dietach odchudzających. Kaloryczność zależy głównie od dodatków i rodzaju ryby.

Podsumowując sushi jest dość kaloryczne i nie należy jeść tej potrawy bez ograniczeń

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Witam,
oczywiście sushi w najbardziej znanej nam postaci jest kaloryczne ze względu na fakty przeważającej ilości białego ryżu. Można oczywiście wykonać dietetyczne sushi w domu, zastępując ryż biały pełnoziarnistym i zmienić proporcje pomiędzy ryżem a rybą i warzywami.
Pozdrawiam
Sylwia Beyer-Wygońska