Kamica nerkowa a dieta i postępowanie

Stwierdzono u mnie kamicę nerkową, oczekuję na przyjęcie do szpitala.Jak postępować teraz -czy powinienem więcej pić, więcej chodzić. Czy zacząć brać fitolizyne. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Dzień dobry. Przede wszystkim należy pić dużo wody niskozmineralizowanej (woda źródlana). Należy wyeliminować takie napoje jak: kawa, czarna herbata oraz alkohol. Dodatkowo należy ograniczyć spożycie soli i słonych produktów. Można także ograniczyć spożycie mięsa i mleka. Pozdrawiam serdecznie.