Kaszel u osoby chorej na depresję

Witam. Mam w domu siostrę chorą na depresje która od jakiegoś czasu mocno kaszle szczególnie nad ranem wręcz ja dusi. Nie wiem co mogę podać by jej pomóc bo do lekarza żadna siła jej nie zaciągnie.

Witaj !

Niestety, na odległość nie można zapisywać lekarstw i proszę w takim wypadku udać się do lekarza rodzinnego , który prowadzi siostrę i umówić wizytę domową. Pozdrawiam

Witam serdecznie,
Depresja jest niestety bardzo często podłożem do rozwoju chorób somatycznych, alergii - bardzo często towarzyszy depresji obniżona odporność. Kaszel może być również na tle nerwowym. Proszę nalegać na wizytę u lekarza. Jeżeli siostra ma zdiagnozowaną depresję - rozumiem, że przez lekarza psychiatrę można udać się do niego po pomoc.
Leki na depresję mogą wchodzić w interakcje z innymi więc samodzielne eksperymentowanie jest ryzykowne. Jeżeli nie Pani to może jest inna osoba z otoczenia Pań, która może pomóc siostrze w podjęciu decyzji na temat wizyty u lekarza ?
Pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka