Kawa z mlekiem a kawa czarna

Proszę powiedzieć czy lepiej pić kawę z mlekiem czy czarną ? Podobno mleko w kawie zakwasza żołądek, chyba że jest to 30% śmietanka.

Witam,
Oczywiście najlepiej nie pić jej wcale, natomiast jeśli już kawa jest pita, to proponuje pić ją oczywiście czarną, ale z dodatkiem szczypty cynamonu, imbiru i kardamonu, ponieważ kawa sama w sobie (oczywiście z mlekiem tym bardziej) zakwasza i wychładza organizm, a dodatek powyższych przypraw niweluje jej negatywne działanie na nasz organizm.
Pozdrawiam serdecznie
Małgorzata Ledwoń