Kiedy jest najlepsza sperma do zapłodnienia?

Mam 20 lat i chce mieć dziecko z moją kochaną narzeczoną i mam może głupie pytanie :) Jestem zakołowany bo nie wiem jaka sperma jest najlepsza do zapłodnienia :( Chodzi mi o to ile sperma musi byc produkowana dni (około) żeby była najlepsza do zapłodnienia ? :) Załóżmy wytrysk miałem 1 dnia miesiąca i po jakim czasie po wytrysku sperma w pełni się produkuje i regeneruje aby była najlepsza do zapłodnienia :) Odpowiedzcie mi sensownie bo nie wiem :) Dziękuje bardzo i pozdrawiam serdecznie :)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Czas jaki mija między wyprodukowaniem a osiągnięciem pełnej dojrzałości przez plemnik wynosi około 72 dni. Co najmniej 3 miesiące przed zapłodnieniem mężczyzna powinien zatem zacząć o siebie dbać, tj. rzucić palenie, zdrowo się odżywiać, itd.