Kiedy jest się gotowym na związek przy schizofrenii?

Kiedy schizofrenik jest gotowy na zwiazek? Dzień dobry, Jestem w remisji schizofrenii wg mojego lekarza, jednakze nie jestem wg niego gotowy na zwiazek. Moje pytanie brzmi kiedy sie jest w ten chorobie gotowym oraz od czego to zalezy? Pozdrawiam

Dzień dobry, dziękuję za skorzystanie z portalu. Bardzo mało dał Pan informacji o swoim życiu, nie wiem, czy Pan pracuje, czy utrzymują Pana rodzice, czy ma Pan własne mieszkanie? Prawdopodobnie lekarz prowadzący miał więcej tych danych i dlatego wysnuł takie twierdzenie, że jeszcze "nie jest Pan gotowy na związek". Najważniejsza jest praca, bo jeżeli Pan pracuje, to może Pan utrzymać rodzinę. Jeżeli ma Pan swoje mieszkanie, to też Pana małżeństwo będzie miało inny start. Proszę wyobrazić sobie, że przyprowadza Pan dziewczynę do swojego domu a co na to rodzice; co na to mama i tata. Zależy też czy Pana partnerka jest osobą zdrową czy chorą i czy pracuje i kto ją utrzymuje, czy też jej rodzice. Niewiadomych jest bardzo dużo. Jeżeli Pan kocha i jest kochany z wzajemnością, to wszystko pokonacie. Życzę Wam cierpliwości i uzgodnienia wszystkich faktów ze sobą, z jej rodzicami i z Pana rodzicami. Jest to bardzo ważne, ponieważ przyjęcie do domu nowej osoby stwarza duże trudności, więc trzeba to bardzo dokładnie omówić i jeżeli wykona Pan taką pracę, to znaczy, że jest Pan gotowy na związek.