Kiedy mogło dojść do przeniesienia HPV?

Około 10 lat temu , miałam tzn „przyjaciela” do sexu . Ot kilka przygodnych spotkań . O ile Sex był z zabezpieczeniem - analny i waginalny o tyle oralny już nie . Po tej sytuacji miałam partnera , zaszłam w ciąże , córka ma 8 lat - w tamtym okresie nie miałam wykonywanego testu na HIV . Teraz jestem w kolejnej ciąży i zostałam na nie wysłana . Strasznie się boję. Dodam, że badam się regularnie, wszystkie badania krwi , rozszerzona morfologia jest książkowa . Mój mąż w tym roku miał poważną operację, również badania szpitalne krwi prawidłowe - jednak ani ja ani on nie mieliśmy wykonywanego testu na HIV przez te 8 lat - czy to możliwe, że mamy tego wirusa i on przez tyle lat nie dał o sobie znać ? Dodam, że w zeszłym roku chorowałam na półpaśca, bardzo łagodny przebieg lecz jak na osobę w tak młodym wieku trochę dziwna choroba. Dodatkowo przy badaniu cytologii płynnej wyszedł mi wirus hpv typ 16 . Już sama nie wiem, czy tamta sytuacja mogła doprowadzić do zarażenia mnie a później mojego męża ? Czy to możliwe, że wirus tak długo nie daje o sobie znać ? Dodam, że leczę się na nerwice lękową i przyjmuje leki.

Po tylu latach od zakażenia najpewniej doszłoby już do rozwinięcia objawów zespołu nabytego niedoboru odporności, więc prawdopodobieństwo, że jest Pani nosicielką wirusa jest niskie.