Witam. Myślę, że powinniście Państwo otwarcie i szczerze porozmawiać. Omówić należy każdą z tych kwestii, które poruszyła Pana partnerka. Trzeba zwrócić uwagę na potrzeby zarówno jej, jak i Pańskie, poszukać rozsądnych rozwiązań, przemyśleć, czy można coś zmienić. Wiązanie zgłaszanych przez partnerkę problemów jedynie ze zmianami hormonalnymi wydaje mi się przesadą. W ten sposób być może chciałby Pan uniknąć trudnych rozmów i decyzji, które są przed Państwem. Tymczasem należy je wszystkie zobaczyć i zastanowić się nad nimi. Jeżeli Partnerka zgłasza myśli rezygnacyjne, depresyjne warto rozważyć również wizytę u lekarza psychiatry. Małgorzata Danielewicz
Dzień dobry,
Proszę znaleźć polskojęzycznego psychoterapeutę w Państwa kraju zamieszkania i namówić partnerkę na konsultacje. Być może jej stan będzie wymagał leczenia psychoterapią i/lub farmakoterapią.
Dobrze, że dostrzegł Pan problem i podjął się poszukiwania pomocy.. W moim odczuciu oprócz szczerej wzajemnej rozmowy z partnerką okazania jej niezbędnego wsparcia konieczna będzie wizyta partnerki u specjalisty - psychoterapeuty, do której szczerze zachęcam.
Dzień dobry,
wygląda na to, że Pana partnerka przeżywa ciężko zespół napięcia przedmiesiączkowego i wtedy nagle czuje, że wiele różnych problemów związanych z emigracją i adaptowaniem się zagranicą ją przerasta. Jeśli to mija i takie nastroje pojawiają się tylko przed miesiączką, nie ma powodów do niepokojów, wystarczy cierpliwie przeczekać gorszy nastrój.
Jeśli natomiast uczucie obniżonego nastroju, niepokoje, nerwy, złość zdarzają się częściej, warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Jeśli będzie problem ze znalezieniem odpowiedniej osoby w miejscu, gdzie Państwo teraz mieszkają, zawsze pozostaje kontakt z psychologiem online.
Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html
Według mnie dzięki rozchwianiu hormonalnemu partnerka wyjawiła wszystkie swoje obawy jakie ją w tej chwili dręczą niestety są typowe dla osób które opuściły kraj w poszukiwaniu lepszego miejsca do życia często decydując się na spore wyrzeczenia, jak nielubiana praca kłopoty językowe ograniczony kontakt z rodakami rozumiejącymi problemy i podzielającymi emocje. Możecie poszukać towarzystwa innych rodaków (przyjaciół) i dzielić się z nimi rozterkami lub profesjonalnego wsparcia psychoterapeuty przez internet razem lub osobno. Może razem będzie bardziej skłonna do podjęcia terapii?
Pozdrawiam.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Konflikt i zazdrość w związku – odpowiada Mgr Anna Ręklewska
- Jak odbudować zaufanie w związku po zdradzie? – odpowiada Mgr Sylwia Ciężka
- Rozpad związku po wielu latach - co mam ze sobą zrobić? – odpowiada Mgr Arleta Balcerek
- Jak załagodzić konflikt w związku? – odpowiada Mgr Aleksandra Korotko
- Lęk o zdrowie 2,5-letniego dziecka – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Czy moja partnerka może mieć Borderline? – odpowiada Mgr Marcin Goluch
- Jak radzić sobie z konfliktami w związku? – odpowiada Mgr Joanna Pluta
- Uzależnienie męża od alkoholu – odpowiada Mgr Justyna Szczygłowska
- Kłótnie w związku, rozdrażniona partnerka i chęć rozstania – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Zaburzenia nastroju u partnerki – odpowiada Mgr Patrycja Stajer