Konflikt w związku po wielu latach

Witam , Jestesmyy w zwiazku od ponad roku , moja partnerka ma 36 lat zyjemy za granica , bylismy sczesliwi i zadowoleni z zycia . Zazwyczaj przd okresem moja kobieta miala zmienne nastroje , od zlosci do placzu i obwiniania siebie .Wczoraj tez dzien przed powiedziala ze jest jej zle , ze ma deprasje , ma dosc niepoplatnej i ciezkiej pracy , barirey jezykowej i inego stylu zycia . Podkreslila ze to nie ma nic wspolnego ze mna , ze mnie kocha . Probuje jej pomoc w czym moge ale ona jest samodzieln

Witam. Myślę, że powinniście Państwo otwarcie i szczerze porozmawiać. Omówić należy każdą z tych kwestii, które poruszyła Pana partnerka. Trzeba zwrócić uwagę na potrzeby zarówno jej, jak i Pańskie, poszukać rozsądnych rozwiązań, przemyśleć, czy można coś zmienić. Wiązanie zgłaszanych przez partnerkę problemów jedynie ze zmianami hormonalnymi wydaje mi się przesadą. W ten sposób być może chciałby Pan uniknąć trudnych rozmów i decyzji, które są przed Państwem. Tymczasem należy je wszystkie zobaczyć i zastanowić się nad nimi. Jeżeli Partnerka zgłasza myśli rezygnacyjne, depresyjne warto rozważyć również wizytę u lekarza psychiatry. Małgorzata Danielewicz

Dzień dobry,

Proszę znaleźć polskojęzycznego psychoterapeutę w Państwa kraju zamieszkania i namówić partnerkę na konsultacje. Być może jej stan będzie wymagał leczenia psychoterapią i/lub farmakoterapią.

Dobrze, że dostrzegł Pan problem i podjął się poszukiwania pomocy.. W moim odczuciu oprócz szczerej wzajemnej rozmowy z partnerką okazania jej niezbędnego wsparcia konieczna będzie wizyta partnerki u specjalisty - psychoterapeuty, do której szczerze zachęcam.

Dzień dobry,

wygląda na to, że Pana partnerka przeżywa ciężko zespół napięcia przedmiesiączkowego i wtedy nagle czuje, że wiele różnych problemów związanych z emigracją i adaptowaniem się zagranicą ją przerasta. Jeśli to mija i takie nastroje pojawiają się tylko przed miesiączką, nie ma powodów do niepokojów, wystarczy cierpliwie przeczekać gorszy nastrój.
Jeśli natomiast uczucie obniżonego nastroju, niepokoje, nerwy, złość zdarzają się częściej, warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Jeśli będzie problem ze znalezieniem odpowiedniej osoby w miejscu, gdzie Państwo teraz mieszkają, zawsze pozostaje kontakt z psychologiem online.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html

Według mnie dzięki rozchwianiu hormonalnemu partnerka wyjawiła wszystkie swoje obawy jakie ją w tej chwili dręczą niestety są typowe dla osób które opuściły kraj w poszukiwaniu lepszego miejsca do życia często decydując się na spore wyrzeczenia, jak nielubiana praca kłopoty językowe ograniczony kontakt z rodakami rozumiejącymi problemy i podzielającymi emocje. Możecie poszukać towarzystwa innych rodaków (przyjaciół) i dzielić się z nimi rozterkami lub profesjonalnego wsparcia psychoterapeuty przez internet razem lub osobno. Może razem będzie bardziej skłonna do podjęcia terapii?
Pozdrawiam.