Konflikty ze znajomymi podczas rozmów na temat zdrowia

Witam mam 41 od 9roku życia chorowałam na cukrzycę później 4 lata byłam dializowania teraz 2 lata jestem po przeszczepie trzustki i nerkikJak rozmawiam ze znajomymi na temat zdrowia i mówię i mi o swoich przeżyciach obserwacjach i wnioskach jakich doświadczyła to wydaje mi się że oni mnie lekceważą moja wypowiedzią traktują mnir tak jak bym się tym wszystkim wymądrzała. Nie wiem czy to są moje odczucia czy też oni umają jakiś problem w odczytywaniu moich porad .Czy ja coś mówię nie tak?

Witam,
trudno odpowiedzieć na Pani, pytanie, ponieważ nie wiadomo co myślą Pani znajomi. Proszę porozmawiać ze znajomymi, o powiedzieć im o swoich uczuciach i zapytać czy maja one potwierdzenie w rzeczywistości. Może się też Pani zapytać czy oczekują oni od Pani porad dotyczących kwestii zdrowia.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl

Różnica doświadczeń często wpływa na odbiór rad i wypowiedzi innych. Trudniej uwierzyć w coś, czego się nie przeżyło, szczególnie zaś trudno, gdy wzbudza to lęk (włączają się wówczas mechanizmy obronne takie jak zaprzeczania, wypieranie, bagatelizowanie itp). Być może to właśnie ma wpływ na taki a nie inny odbiór Pani wypowiedzi przez znajomych. Dodatkowo ważne jest w jaki sposób opowiada Pani o przeżyciach, a także z jaką częstotliwością. Przyjęcie treści bowiem bardzo często zależy od formy, sposobu przekazu. Być może mówi Pani o tym zbyt często?
Może także warto na jakiś czas zmienić tematykę rozmów, spróbować odnaleźć się w innych obszarach i w ten sposób odbudować więź?