Korekta ortodontyczna a brak szóstki

Czy do korekty ortodontycznej zębów łuki muszą być symetryczne? Nie mam jednej dolnej 6, ale mam wszystkie ósemki. Ortodonta nie chce wyrywać żadnych zębów, twierdzi, że zamiast 6 muszę po leczeniu wstawić implant. Czy rzeczywiście jest to konieczne? Mam zgryz głęboki.

Wszystko zależy od rodzaju wady czynnościowej, kostnej i zębowej. W zdecydowanej większości przypadków nie powinno się pochopnie usuwać zębów, w tym ósemek. Pozdrawiam