Koszmary senne i lęk przed snem

Mój chłopak ma duże problemy z koszmarami. Dla przykładu śni mu się jak jego rodzine ktoś obdziera ze skóry lub zabija. Są dla niego na tyle straszne że nie chce spać bo się poprostu boi. Niesypia po kilka nocy z rzędu i ma potem halucynacje,w których dzieje się dokładnie to co w śnie. Podczas takich koszmarów nieraz uderzył ręką, głową w ściane co kończyło się bólem i spuchnięciem. Może to być związane z ciężkim dzieciństwem-jego tata alkoholik gdy jest pijany jest "potworem" Martwie się bardzo

Witam, proszę zmotywować chłopaka do wizyty u lekarza psychiatry, który zdiagnozuje jego stan i pewnie skieruje go także do psychologa.Pozdrawiam.