Krosty i swędzenie skóry w przebiegu półpaśca

8 XII stwierdzono u mnie półpasiec-leki,Heviran,Krosty po prawej stronie pleców pod łopatką, zw.lek.-7 dni. 8-go dnia znowu odwiedziłam lekarza, gdyż takie same krosty, objawy też - czerwona, lekko twarda plama, potem krosta,swędzenie po lewej stronie - ręka, noga, udo. Wiem, półpasiec nie występuje po obu stronach ciała. I znowu niespodzianka-1.01- dostałam znowu nowych króst pod kolanem, na udzie, prawa strona- czy to normalne? Smaruję je. Czy jestem już zdrowa? wyleczona?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety w ramach porady internetowej nie mam możliwości bezpośredniej oceny opisanych zmian, dlatego też trudno ocenić czy nowe zmiany to także półpasiec. Najpewniej jednak jest to "dorzut" choroby, co może objawiać się także wystąpieniem zmian po przeciwnej stronie. Sugeruję zatem kolejną wizytę u lekarza POZ, który pokieruje dalszym leczeniem.