Które tłuszcze są szybciej przyswajalne?

Szanowni Państwo, interesuje mnie następujące zagadnienie: - Jeśli będę jednocześnie jadł tłuszcze nasycone i niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które z nich będą szybciej przyswajane przez organizm, albo inaczej, które z nich organizm łatwiej "wyszuka" i tym samym w pierwszej kolejności zmetabolizuje. Z góry dziękuję i pozdrawiam Wiktor PS. Przepraszam za słowo "zmetabolizuje" (podkreśliło mi na czerwono), ale chyba wiadomo w czym rzecz.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie sadze aby były takie badania a w czym dokładnie rzecz? Jaki poziom lipidogramu?