Leczenie Citalporamem i depresja

Witam jesstem na leczeniu citalporamem 20 mg od 2lat zpoczatku bylo ok ,ale teraz czasami dostaje takiej depresij ze nie moge sobie poradzic,jestem na rencie przejsciowej po operacji kregoslupa i brak pracy tez sie do tego przyczynia.czasami biore 3 tabletki i popijam wodka ,mam odlot i ciezko mi dojsc do siebie ale nie moge sobie poradzic ze soba,wiem ze moze to byc koniec kiedys ,jak sie uodpornic na takie podszepty zlego ducha?

Warto skorzystać z pomocy psychologa i podjąć psychoterapię. Pozwoli ona Panu zrozumieć głębsze przyczyny trudności, a także bardziej adaptacyjnie (niż za pomocą substancji psychoaktywnych) radzić sobie z emocjami.

Mieszając alkohol z lekami nie pomoże pan sobie, a może jedynie pogorszyć swój stan. Również psychiczny. Jest to bardzo niebezpieczne. Zachęcam do skonsultowania się z psychologiem, a najlepiej specjalistą terapii uzależnień, bo takie zachowania właśnie do tego mogą prowadzić. Poradnie specjalizujące się w kwestiach związanych z nadużywaniem środków psychoaktywnych znajdują się w każdym mieście (korzysta się z nich bezpłatnie).