Bezpodstawne ataki paniki, utrata wagi, problemy ze snem i utrata sensu życia

Witam. Mam problem, nie potrafie sobie ze soba poradzic od pewnego czasu. moje małzenstwo sie rozpada. prubuje jakos temu zaradzic, ale uwazam ze to kwestia czasu. natomiast ze mna jest coraz gozej. mam problemy ze spaniem, stracilem duzo na wadze, mam wrecz ataki paniki w wiekszosci bezpodstawne. nic mnie nie cieszy, nie potrafie odzyskac spokoju wewnetrznego, zycie traci dla mnie ses. tlumacze sobie ze to przejsciowe, bezpodstawne, ze minie, ale to nic nie daje. prosze o porade jak sobie radzi

Dzień dobry,

Taki stan nigdy nie jest bezpodstawny, a żeby wiedzieć co się z Panem dzieje, co można zrobić i jak sobie radzić - to wyłącznie jest Pan w stanie to osiągnąć w kontakcie osobistym ze specjalistą, a nie drogą wirtualną. Najlepiej jak Pan skorzysta z konsultacji u lekarza psychiatry czy psychoterapeuty/psychologa, w swojej okolicy.

Dzień dobry!

Często wspomniane objawy są niejako "normalną" reakcją na bardzo trudną sytuacją np. ryzyka rozwodu. Często rzeczywiście jest tak, że z czasem samoistnie mijają, uczymy się coraz lepiej sobie z nimi radzić, na nowo dostrzegamy pozytywne strony życia. Może się jednak również zdarzyć tak, że w wychodzeniu z kryzysu (a także np. uniknięciu depresji, ataków paniki, utrwalenia się zaburzeń lękowych itp.) potrzeba jest profesjonalna pomoc. Proszę zgłosić się do psychologa psychoterapeuty.

Pozdrawiam!