Płaczliwość i nadwrażliwość a leczenie

Mam 25 lat.Zawsze bylam wrazliwa na ludzi,na zycie.Teraz juz nie moge tego zniesc,ale cierpie na jakas placzliwosc.Przykre info.z TV,swiadomosc glodu na ziemi,zabojstw,maltretowania dzieci itp.Wszystko przezywam jak by dotyczylo mnie.Kazda krzywda mnie boli.Nie umiem sie uodporonic na to.Co mam/moge zrobic ze soba zeby sie uodpornic?Pracuje,mam rodzine,ale ten swiat mnie bardzo boli,zlo jakie tu panuje.Wiem,ze tego nie zmienie.

Dzień dobry!

Duża wrażliwość, umiejętność empatyzowania jest cenną zaletą, ale może też sprawiać trudność w codziennym życie, jeśli jest nadmierna. Jeśli wspomniane sytuacje utrudniają Pani codzienne funkcjonowanie i są źródłem cierpienia, proszę skonsultować się z psychoterapeutą. Terapia jest okazją do lepszego poznania i zrozumienia siebie, swoich cech, mechanizmów swoich reakcji, a także treningu jak najlepszego wykorzystywania swoich mocnych stron oraz radzenia sobie ze słabościami.

Pozdrawiam!

Witam, prawdopodobnie te wszystkie krzywdy, których Pani słyszy z TV, radia itd., w jakiś sposób dotyczą Pani. Rozważyłbym podjęcie psychoterapii. Pozdrawiam