Leczenie fobii społecznej farmakologicznie

witam chciałbym sie poradzić ponieważ mam fobie społeczną narazie biore wenelefaksyne 225mg ER od lekarza ale słabo działa biorę już parę lat zaczynając od 35mg potem 75mg 150mg 225mg po kazdym odstawieniu na jakis czas jest okej ale dalej wraca fobia i muszę dawkę zwiekszyc bo juz nie działa jak przedtem , chciałbym spróbować propranolol na własną rękę w jakiej dawce zacząć ? jak zwiększać ją ? na co uważać przy tym leku ?

Dzień dobry.

Żadnych leków nie należy stosować na własną rękę. Skoro przypisane Panu leki nie dają oczekiwanego efektu, proszę powiedzieć o tym lekarzowi prowadzącemu.

Pozdrawiam.

W takiej sytuacji lepiej zacząć psychoterapię. Zmieniając tylko kolejne leki, niejako działa Pan tylko na objawy, a nie na przyczynę trudności, a tym samym będą one wracać. Ryzykuje Pan także uzależnienie od leków, potrzebę brania coraz wyższych dawek oraz nasilenie/rozszerzenia objawów.