Leczenie nerwicy za pomocą psychoterapii

Bardzo dziękuję za odpowiedż,ale ja raz w tygodniu spotykam się z psychoterapeutką. to trochą mi pomaga lecz to za mało.Podczas pobytu na oddziale nerwic pomagały mi terapie,ale to był okres letni i odbywały się nieregularnie,pomimo,że z początku nastawiona byłam negatywnie,obecnie myślę,że nie był to stracony czas.Ze szpitala wróciłam pod koniec sierpnia i martwi mnie to,że stan mojego zdrowia wraca do stanu początkowego.Nie chce martwić bliskich a udawać już nie mam sił. co mam robić?

Witaj,

Powinnaś zgłosić ten problem na kolejnym spotkaniu i np.umawiać się częściej chyba,że jej też nie chcesz sprawiać zmartwień swoją obecnością,więc pomijasz tę niepewność i kierujesz ją tutaj.Z treści tego listu wnioskuję,że masz poczucie bycia dla innych ciężarem,więc zacznij się temu przyglądać i mówić o swoich wątpliwościach zamiast je w sobie zamykać i powodować,że trwają niezmienione.Taki utrwalony sposób myślenia o sobie samej jest częstym powodem przedwczesnego wycofywania się z kontaktów a nawet nieświadomego psucia relacji z Twojej strony.Tylko dlatego własnie,że pielęgnujesz w sobie przekonanie o byciu ciężarem.Jest wiele technik i sposobów,żeby z terapeutą popracować nad tym problemem.
Pozdrawiam serdecznie.