Leczenie w centrum terapii uzależnień

Witam mam pytanie jak wyglada leczenie alkoholizmu u kobiet w ośrodku leczenia uzależnień? Ciocia poszła do takiego ośrodka i wiem tylko tyle na razie ze przez 10 dni ma detoks a dopiero potem rozmowa z psychologiem i co dalej? Pozdrawiam

Witam, proces leczenia alkoholika przebiega najczęściej w kilku fazach:
1. wywiad diagnostyczny z psychologiem i psychiatrą oraz badanie lekarskie
2. detoksykacja czyli odtrucie organizmu
3. Psychoterapia czasem przy równoczesnej farmakoterapii
4. Grupy samopomocowe i zajęcia warsztatowe kształcące umiejętności psychospołeczne - jako forma wspierająca proces leczenia i pomocna w utrzymaniu uzyskanej zmiany.
Leczenie tzw zamknięte to zazwyczaj kilka tygodni intensywnych działań potem przechodzi się w system tzw otwarty, ważne jest aby zbyt szybko nie zakończyć leczenia, alkoholizm to bardzo poważna choroba, niezwykle często dochodzi do nawrotów. Cały ten proces najczęściej obejmuje od 1,5 do dwóch lat, zależnie od Ośrodka i możliwości jakie on oferuje.Pozdrawiam