Leczenie zaburzeń lękowych psychoterapią

Witam ! Od Wrzesnia lecze się na zaburzenia lękowe system psychoterapii, ale także lekami (od grudnia). Od tamtego czasu zażywalem lek, ktory pomogl mi na poczatku, ale pozniej juz nie za bardzo. Teraz od 4 dni mam lek Deraplin (czy cos takiego). Od X czasu mam taki lęk, który trzyma mnie całe dnie. Nie jest On jakis mocny, ale ciągły, co zatruwa całe zycie .... Czy jest wgl szansa z tego wyjść ? Po tym leku ustąpiły mi natretne mysli, ktore też miałem. Nie wiem juz co mam robic ...

Witam
Wszelkie wątpliwości powinien Pan omawiać ze swoim lekarzem i terapeutą. Zmiany często następują po okresie pogorszenia i to jest naturalny proces terapii. Jednak jeśli przez długi czas nie będzie Pan odczuwał poprawy to proszę pomyśleć o zmianie terapeuty, ale na pewno powinien Pan wszelkie wątpliwości omawiać z osobami prowadzącymi.
Pozdrawiam B.K.

Dzień dobry!

O wszystkich niepokojących objawach i wątpliwościach warto mówić zarówno prowadzącemu lekarzowi psychiatrze, jak i psychoterapeucie - oraz kontynuować leczenie. Kilka miesięcy to czas stosunkowo krótki, po którym zazwyczaj pojawiają się pierwsze zmiany, nowe odkrycia, większa świadomość swoich trudności. Osiągnięcie trwałych zmiany wymaga jednak więcej czasu i dłuższej pracy psychoterapeutycznej nad sobą.

Pozdrawiam!