Leczyłem się na nerwicę, mam problem w związku

Moją pierwszą dziewczynę poznałem w wieku 20 lat. Przez pierwsze dwa miesiące świetnie nam się układało, bardzo dobrze się rozumieliśmy. Po tym czasie zacząłem myśleć, że nie kocham mojej dziewczyny. Zacząłem się tym martwić, coraz częściej o tym myślałem, wpadłem w niejaką nerwicę na tym punkcie. Myślałem o tym, że może jestem gejem, a nawet zoofilem i pedofilem. Przez te myśli chciałem się zabić, np. jadąc samochodem chciałem skręcić, aby znaleźć się pod ciężarówką. Kiedy zacząłem się leczyć, większość myśli ustąpiło. Z dziewczyną byłem 2 lata, ale cały czas zastanawiałem się nad tym, czy moje uczucie do niej jest prawdziwe i czy jestem gejem. W końcu się rozstaliśmy. Odstawiłem leki, ponieważ wpływały na moje libido. Z czasem ochota na zbliżenia wróciła, jednak ja cały czas myślałem, o tym, że mogę być gejem. Poznałem Natalię, w której zakochałem się. Próbowalem ją zdobyć przez 7 miesięcy. Ale bałem się, że będzie tak samo jak z moją byłą. Że będę się zastanawiał, czy ją kocham. I niestety tak się stało. Na początku byłem bardzo zazdrosny i czasem myślałem tylko o tym, jednak z czasem jej zaufałem. Przestałem zastanawiać się nad homoseksualizmem, ale ciągle zastanawiam się czy ją kocham.  Jeśli przestaję o tym myśleć, czuję się świetnie i nie mogę być bez niej więcej niż kilka godzin. Chcę z nią być, ale męczy mnie ciągłe zastanawianie się nad tym, czy ją kocham. Jak sobie z tym poradzić?
ponad rok temu

Witam serdecznie,

W tej sytuacji polecałabym Panu wizytę w poradni seksuologicznej. Rozmowa i badanie profesjonalisty w tej dziedzinie może pomóc w wyjaśnieniu Pana obaw i wątpliwości. Polecam również ponowną konsultację psychiatryczną.

Jeśli Pana obawy dotyczące tożsamości seksualnej mają charakter myśli natrętnych, to leczenie powinno polegać na psychoterapii i farmakoterapii. Nie wszystkie leki psychotropowe mają niekorzystny wpływ na libido. Jeśli w trakcie leczenia występują zaburzenia funkcji seksualnych, proszę powiedzieć o tym lekarzowi prowadzącemu, który odpowiednio skoryguje leczenie. W zaburzeniach nerwicowych bardzo ważna jest systematyczna psychoterapia, do której gorąco Pana zachęcam.

Z pozdrowieniami