Lęk, bezsenność i natrętne myśli

Witam,mam taki problem,od pewnego czasu zmagam sie z takimi przypadłosciami jak lęk,niepewność,bezsennosc,,piecze mnie zołądek,mam natrętne myśli,nie mam siły na nic.Wszystko mnie denerwujeCo to moze byc,dodam,ze ma 29 lat i jak miałam 15 lat chorowałam na nerwice lękową.

Witam! Dolegliwości które Pani opisuje mogą mieć związek z nawrotem zaburzeń nerwicowych, które bardzo często manifestują się również w postaci somatycznej (bóle żołądka). Myślę że powinna Pani udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie wdrożona zostanie odpowiednia diagnostyka i ewentualne leczenie.

Witam Panią,
Opisane objawy mogą mieć charakter nerwicowy ale nie muszą nimi być. Proponuję najpierw udać się do lekarza internisty i zrobić podstawowe badania np. morfologię krwi, usg jamy brzusznej itp. - co zaleci lekarz. Jeżeli okaże się, że wyniki są prawidłowe wskazane byłoby udać się do psychologa w celu przeanalizowania Pani stanu i jego przyczyn natury psychologicznej lub społecznej.
Nerwica lękowa jest zaburzeniem, które poddaje się leczeniu w procesie psychoterapii szczególnie gdy wzmocni się ją dodatkowo lekami o działaniu anksjolitycznym i/lub antydepresyjnym. Nie ma na co czekać, proszę podjąć kroki zmierzające do wyjaśnienia i wyleczenia swoich dolegliwośći.
pozdrawiam
Edyta Kołodziej Szmid