Lek na złagodzenie subdepresji

Czy citalopram złagodzi subdepresję? Tzn. przywróci prawidłowy rytm dnia, zlikwiduje senność i uczucie zimna w kończynach o poranku? Poprawi koncentrację od rana? Zwykle dopiero po godzinie 18 lepiej funkcjonuję, a najlepiej czuję się wieczorem. Takie stany odczuwam od lat, może to zakłócenia spowodowane migrenami ocznymi, które mam nie często, ale po ich ataku jest otumaniony przez prawie 3 tygodnie, mózg spowalnia i staję się apatyczny, odczuwam anhedonię.

Proponuję udać się na konsultację do psychiatry i nie próbować stawiać diagnozy i leczyć się samemu. Leki przeciwdepresyjne nie są takie same i należy je odpowiednio dobrać do pacjenta. Pod uwagę bierze się problem oraz profil działania leku, jego działania dodatkowe i wiele innych czynników.
Pozostaje pytanie czy objawy to depresja czy inna choroba czy depresja współistniejąca z inną chorobą.
Diagnostyka i ocena należy do specjalisty.