Lęki przed zaśnięciem
Witam Od niedawna, szczególnie w nocy przed zaśnieciem ogarnia mnie dziwny lek, nie wiem dlaczego ale jest to cholernie meczące. Wydaje mi sie (co jest już dla mnie śmieszne) że w każdej chwili z pod łóżka może coś wyjśc i moze sie coś śtac. Podczas snu jest wszystko w porządku nie budze sie zalany potem czy przerażony. Najgorzej jest właśnie wtedy gdy kłade sie spac. Zastanawiałem sie nad tym czy nie ma to cos wspólnego z tym że sporo pije. Z góry dziekuje za jakąkolwiek odpowiedź. Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu
Dzień Dobry Panu,
W pewnym sensie Pan sam udzielił sobie odpowiedzi.
Mocno zachęcam Pana do kontaktu z Poradnią Zdrowia Psychicznego, proszę nie czekać.
Zasługuje Pan na życie szczęśliwe, zgodne z Pana scenariuszem..., ja Pana wspieram mentalnie...
irena.mielnik.madej@gmail.com
Witam Pana
Objawy, które Pan opisuje często towarzyszą zaburzeniom
nerwicowym.
Prawdopodobnie stres lub jakieś przykre doświadczenia
z przeszłości wywołały u Pana bezpodstawny,
a jednak dla Pana przeraźliwy lęk.
Natomiast alkohol potęguje lęk i pozostałe objawy .
„Ucieczka w alkohol” działa tylko tymczasowo,
gdyż napady lękowe „leczone” alkoholem przybierają na sile.
Zwykle w takich chwilach znów sięgamy po alkohol,
a lęki i inne objawy wciąż narastają itd.
W ten sposób oprócz zaburzeń lękowych rozwija się
uzależnienie od alkoholu.
Aby Panu pomóc, należałoby wnikliwie przyjrzeć się
różnym sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana
życia oraz uczuciom i emocjom, które nadal im towarzyszą
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami
oraz odzyskać spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Przy odstawieniu alkoholu również doskonale
sprawdza się psychoterapia, która rozpoznaje źródła
psychicznych uwarunkowań związanych z nałogiem,
wzmacnia poczucie kontroli, uczy strategii lepszego
radzenia sobie ze stresem oraz pomaga wyeliminować
niepożądane objawy po odstawieniu alkoholu.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl