Lekka obojętność i przyzwyczajenie w 1,5-rocznym związku

Jestem od 1.5 roku w związku.Od kilku dni nie wiem co czuję do swojej kobiety.Pocałuję,przytulę,złapię za rękę, pójdziemy do łóżka,zaopiekuję się,pomogę itd.To działa w dwie strony.Wydaje mi się,że to się zmieniło czuję lekką obojętność,przyzwyczajenie,że się widzimy. Co tzn?miłość się wypaliła?przechodzimy na poważniejszy etap w związku?kwestia przyzwyczajenia? po prostu przyjaźń?Rozmawialiśmy o tym co czujemy ona też czuje się normalnie,że się widujemy,nie chce już się angażować.Co robić?

Witam serdecznie,

Ta zmiana może wynikać z różnych kwestii. Jedna z nich to przejście na inny etap związku, gdzie trudniej jest o fascynację i chemię a trochę bardziej trzeba się napracować aby wkrzeszać uczucie. Na tym etapie pary często trwają nic nie robiąc a po pewnym czasie rozstają się sfrustrowane. Drugi powód może być związany z pewnymi deficytami w związku. Jeżeli pewne ważne dla każdego z osobna sprawy, zachowania nie miały miejsca w zeiązku partnerzy zaczynają odczuwać apatię i znudzenie. To jest sygnał do pracy nad sobą i związkiem. Trzeci powód może być związany z lękiem przed prawdziwą emocjonalą bliskością - kiedy było ciekawie na początku, osoba była nowa, dużo się działo było ok, ale kiedy mamy przejść na etap większego zaangażowania, planowania zaczynamy się nudzić w związku. Dobrze byłoby aby skorzystał Pan z kontaktu z psychologiem aby zobaczyć z czym to jest zwoązane i jak sobie z tym radzić. Inna kwestia to też to, że jesteście bardzo młodzi i być może nie jesteście jeszcze gotowi przejść na inny poziom związku.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Mochnaczewska

www.anna-mochnaczewska.bloog.pl