Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Lekki ból głowy, mocne zawroty głowy i uczucie odrealnienia

Od ok. 2 tygodni, przynajmniej 2 razy dziennie mam lekki ból głowy, mocne zawroty głowy i uczucie odrealnienia, po chwili chce mi się strasznie spać, nawet gdy jestem wypoczęty... Czuję się, jakbym był w stanie upojenia alkoholowego. Objawy te pojawiają się często (ale nie zawsze) podczas jakiejś stresującej sytuacji. Dodam, że od 2 lat mam problemy z zatokami. Co ok. 2 miesiące dostaje kataru ropnego i silnych bóli mimo, że tomografia inne badania zatok wychodzą idealnie. Lekarze nic nie wiedzą
ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Zdaję sobie sprawę, że jest Pan sfrustrowany faktem, iż lekarze nie są w stanie Pana zdiagnozować i skutecznie leczyć. Niemniej jednak porada wirtualna tym bardziej uniemożliwia postawienie jakiejkolwiek diagnozy. Pana dolegliwości mogą mieć przyczyny zarówno fizyczne (choć jeszcze nieodkryte), jak i psychiczne. Bóle głowy, mocne zawroty głowy, poczucie derealizacji, senność, które pojawiają się w sytuacjach stresu, mogą być oznaką zaburzeń lękowych (nerwicy). Pana problemy mogą mieć też charakter neurologiczny, hormonalny albo być powiązane z tym, co Pan u siebie podejrzewa, a więc z zapaleniem zatok. Na Pana miejscu nie ustawałabym w wysiłkach, by znaleźć przyczynę Pana problemów i wykonałabym różne badania, by dowiedzieć się, co Panu dolega i jak najlepiej to leczyć.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Czy odczuwa Pan także zaburzenia słuchu, szumy uszne?
Napadowe zaburzenia błędnikowe , może też komponenta emocjonalna, skoki ciśnienia czy arytmia? Najpierw badania [podstawowe, wskaźniki zapalne!
Neurolog może zalecić dalsze badania, może EEG i MRI

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy