Licówki u osoby cierpiącej na bruksizm

Witam. Czy licówki można zastosować u osoby cierpiacej na bruksizm? Interesują mnie licówki na górnych jedynkach, nie jestem zadowolona z ich koloru, ponieważ są przezroczyste w niektórych miejscach. Czy w połączeniu z szyna relaksacyjna licówki będą dobrym rozwiązaniem czy nie utrzymają się? Czy są inne, mniej inwazyjne sposoby, aby szkliwo na jedynkach nie było przezroczyste?

Witam ,
W pierwszej kolejności trzeba zdiagnozować przyczynę bruksizmu(bruksizm jest tylko objawem ) i ją wylecztć.Często wymaga to odbudowy startych zębów i wyeliminowanie tak zwanych węzłów urazowych(nieprawidłowych kontaktów pomiędzy zębami). Trzeba też zbadać stawy skroniowo żuchwowe. Po prawidłowym przygotowaniu pacjenta licówki są bardzo dobrym estetycznie i przewidywalnym rozwiązaniem na długie lata.
Samo zastosowanie szyny relaksacyjnej będzie obciążone dużym ryzykiem "odklejania" lub złamania licówek.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło

Niestety najpierw należy wyleczyć przyczynę bruksizmu, wdrożyć postępowanie właściwe do jego leczenia, a dopiero później pomyśleć o licówkach.
Założenie ich w tym momencie, bez podjęcia leczenia dla Pani właściwego spowoduje ich utratę.