Mam 15 lat, 170 cm wzrostu i ważę aktualnie 63 kg - czy jestem za gruba?

Dzień dobry, ostatnio mam obsesję na punkcie swojej wagi, dużo schudłam i chciałabym się dowiedzieć, czy jestem normalna w sensie, czy nie za gruba. Mam 15 lat, 170 cm wzrostu i ważę aktualnie 63 kg (waga wciąż spada, ale powoli, bo jestem już na lekkiej diecie). Mam tendencję do tycia w biodrach i udach. Brzuch natomiast mam płaski. Mam 70 cm w talii, ale aż 100 w biodrach! Obwód mojego uda w miejscu, gdzie jest najgrubsze, wynosi 60 cm! To tyle co modelki mają w talii... Jak już wspomniałam, schudłam dużo, zeszłam z nadwagi rygorystyczną dietą, teraz jem więcej (jakieś 1500 kcal dziennie) i zastanawiam się, czy dalej jestem gruba (odnosząc się do wymiarów, wieku, wagi, wzrostu i proporcji)? Czy powinnam trzymać dalej tę dietę (jest to zdrowa dieta, pod okiem mamy), czy może zmniejszyć ilość kalorii, tak jak to było na początku? I najważniejsze: Czy jestem gruba? Bo ja ciągle siebie taką widzę... Proszę o szybką odpowiedź na wszystkie pytania zawarte tutaj. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Witam serdecznie,

Twoja waga jest idealna w stosunku do wzrostu. Nie powinnaś dalej się odchudzać. Jesteś wysoka i dlatego ważysz więcej. O masie ciała nie decyduje tylko tłuszcz, ale przede wszystkim - masa kostna.

Z pewnością nie jesteś gruba. Nie porównuj się z innymi. Wymiary ciała modelek to często wymiary anorektyczek.
Jeśli chcesz wyrzeźbić swoje ciało - zapisz się na zajęcia sportowe. Wysiłek poprawia samopoczucie, a na takich zajęciach możesz też poznać nowych znajomych.

Z pozdrowieniami