Mam prawie 13 lat, 172 cm wzrostu i ważę 80 kg

Witam. Mam 13 lat, ważę 80 kg i mierzę 172 cm. Wiem, że to dziwne wymiary jak na 13 latkę. Na co dzień nie ćwiczę zbytnio, chyba że tylko na wf-ie, który mam 4 razy w tygodniu, a czasami więcej jak mamy zastępstwo. Żadnej diety nie stosowałam, ale chciałabym schudnąć. A dietę to tylko na warzywach. Bo wiem, że jak nie będę jeść słodyczy, itd. to schudnę, ale ja chcę szybko schudnąć! Najlepiej 10 kg w miesiąc. Da się tak? Prosiłabym o dietę i jakieś ćwiczenia. Najlepiej na brzuch i uda.
13 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała w odniesieniu do siatek centylowych BMI wskazuje na nadwagę. Powinnaś zwrócić się do dietetyka, który pomoże Ci ustalić co robisz źle i wprowadzić zmiany w Twoim odżywaniu i stylu życia. W tak młodym wieku nie powinnaś nadmiernie ograniczać podaży kalorii ze względu na ryzyko zaburzeń w rozwoju i wzroście. Nie polecam stosowania restrykcyjnych diet odchudzających, które w Twoim wieku mogą przynieść więcej szkód niż korzyści, m.in. możesz rozregulować sobie metabolizm i spowodować niekorzystny efekt jojo.

Zanim wybierzesz się do specjalisty, możesz już od teraz zmienić swoje nawyki na zdrowe. Pomoże Ci w tym lektura artykułów poświęconych zdrowemu odżywieniu http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Dodatkowo możesz zacząć wykonywać inne ćwiczenia na mięśnie brzucha np.:
1. Klasyczne brzuszki- połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach, stopy postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem zrób skłon tułowia do przodu. Połóż się z powrotem na plecy. Przy ćwiczeniu miej napięte mięśnie brzucha.
2. Skośne brzuszki- połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach, stop postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem wykonaj skręt tułowia, kierując prawy łokieć ponad lewe kolano. Połóż się na podłodze. Rób ćwiczenie naprzemiennie w obie strony.
3. Połóż się na plecach, ramiona ułóż po bokach w jednej linii z barkami. Ugnij kolana i przyciągnij nogi do klatki piersiowej tworząc z nią kąt 90 stopni. Weź wdech i z wydechem przenieś nogi na prawą stronę, bez odrywania barków od podłogi. Wróć do pozycji wyjściowej i zmień stronę.

Zajrzyj też na stronę poświęconą ćwiczeniom fizycznym www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.