Mąż alkoholik i brak wsparcia ze strony teściów

Dostałam odpowiedź, zeby zglosić sie do psychiatry panie doktorze jak skoro mąż od trzech tygodn pije w ciągu i nie mam z nim normalnego kontaktu a tesciowie odwrócili się ode mnie powiedzieli że to mój problem przy ostatniej rozmowie jak prosiłam ich o wsparcie finansowe gdyż ja nie pracuje ponieważ mam 10 letnią córkę niepełnosprawną i 4 letniego syna więc jak tu żyć dalej i pomóc jednoczesnie mężowi

Może trzeba przestać myśleć o mężu i skupić się na sobie i dziecku? Warto ułożyć sobie w głowie co jest ważniejsze, a co mniej ważne. Nikomu nie możemy pomóc jeżeli on sam takiej pomocy nie oczekuje. Nadmierne angażowanie się w pomoc osobie uzależnionej ułatwia jej pozostanie w nałogu i zmniejsza motywację do zaprzestania picia. W poradniach dla uzależnionych organizowane są zajęcia dla członków rodzin alkoholików. Można tam nauczyć się jak należy postępować z osobą uzależnioną.