Metody pozyskania energii na cały dzień

Witam Poszukuje porady. Mam bardzo malo energii a potrzebuje jej przez cały dzień od 7 do 20. Nie chce pić kawy za dużo. Czy napoje energetyczne w dużych ilosciach mogą zaszkodzić ? Jakie są inne metody pozyskania energii na cały dzień prócz yerba mate i kawy zielonej. Nie lubię tych specyfików.

Spadek energii następuje w momencie gdy mamy niewłaściwą dietę, ubogą w składniki odżywcze. Nieregularność spożywania posiłków, posiłki spożywane rzadko lub wręcz odwrotnie - naraz duża porcja również osłabiają. Spadek poziomu cukru we krwi objawia się osłabieniem, zmęczeniem, spadkiem koncentracji. W pierwszej kolejności przed kawą i herbatami należało by zadbać o 1. regularność posiłków (co 30-4 godz. żeby nie dopuścić do dużych spadków cukru), 2. odpowiednią ilość płynów, zwłaszcza wody mineralnej niegazowanej - jeśli krew jest rozrzedzona lepiej krąży, ciśnienie jest w normie, 3. unikanie słodyczy (skoki - spadki poziomów cukru we krwi)

Napoje energetyczne są po prostu niebezpieczne. Należałoby się zstanowić nad przyczyną braku energii. Być może jest to źle zbilansowana dieta, problemy z poziomem cukru we krwi lub bardzo często, niedoczynność tarczycy.