Miażdżyca żył a zabieg chelatacji

Witam, mam pytanie odnośnie spraw kardiologii oraz tak mi się wydaje miażdżycy żył kończyn dolnych. Mój mąż 3 lata temu przeszedł zawał ma 2 stenty i wszczepiony kardiowerter. Narzeka na bóle kończyn dolnych jest po tomografię i na chwilę obecną ma skierowanie na by-pasy. Zażywa masę leków, ale jak przyjdzie weekend to oczywiście popija piwo i tak przez ten czas potrafi wypić 12 piw. Czy w takiej sytuacji leki go leczą czy raczej szkodzą organizmowi. Z internetu wyczytałam o sposobie leczenia miażdżycy chelatacją czy to naprawdę skuteczne leczenie bezinwazyjne czy raczej mój mąż powinien poddać się operacji.

Witam! Zabieg chelatacji jest jedną z niekonwencjonalnych (alternatywnych) metod leczenia miażdżycy naczyń. Opisana metoda nie ma skuteczności potwierdzonej wiarygodnymi badaniami klinicznymi, jednocześnie jest kosztowna i długotrwała. Jeśli Pani mąż został zakwalifikowany do operacji pomostowania tętnic wieńcowych (by-passy, CABG) to proponuję poddać się tej operacji, gdyż jest to skuteczne leczenie, które przyniesie widoczne i przewidywalne efekty. Sama kwalifikacja do tego zabiegu sugeruje, że proces miażdżycowych w obrębie naczyń wieńcowych jest rozległy i zaawansowany. Opisane spożycie alkoholu jest szkodliwe i może szkodzić zarówno poprzez podwyższanie ciśnienia tętniczego, stężenia triglicerydów jak również poprzez wpływ na działanie leków. Konieczne jest ograniczenie spożycia alkoholu. Najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia chorób układu krążenia wydaje się być spożywanie niewielkich ilości (1 kieliszek) czerwonego wina. Proponuję aby Pani mąż pozostał pod opieką kardiologa. Zachęcam do poddania się operacji pomostowania tętnic wieńcowych. Pozdrawiam serdecznie!