Miesiączka a stosowanie diety

Witam. Jestem na diecie od 2 tygodni, dzisiaj wieczorem byłam osłabiona, zmęczona po ciężkim dniu i do tego czuje że zbliża mi się miesiączka nie umiałam się powstrzymać i zjadłam czekoladę i bułke pszenną z masłem czosnkowym. Nie wiem co teraz, bardzo się przejmuje ze cała dieta pójdzie na marne. Katować się za to ćwiczeniami czy ograniczyć jedzenie do minimum? Nie chce mieć efektu jojo. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Aby nie było efekty jojo należy zmienić nawyki żywieniowe. Jeśli drastycznie Pani zmniejszyła ilość kalorii żeby schudnąć, a po osiągnięciu wymarzonej wagi wróci Pani do starych przyzwyczajeń to prawie ze 100% pewnością efekt jojo się pojawi. Na diecie nie trzeba się katować jeśli jest dostosowana do organizmu osoby pragnącej zrzucić na wadze. Generalnie zjedzenie raz czekolady czy bułki pszennej nie ma większego wpływu na dietę, jeśli jest prawidłowo zbilansowana. Oczywiście ruch jest jak najbardziej wskazany i im go więcej tym lepiej. Jednak warto znać ograniczenia swojego organizmu. Jeśli jest Pani zainteresowana profesjonalną dietą dostosowaną do Pani zapraszam do kontaktu: marta@zdrowozjesz.pl

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska