Miłość do młodszego kolegi

Witam, Jestem kobietą i mam 30 lat. Mam pewien problem który mnie bardzo męczy. Wiem że może wydać się to troche dziwne ale nie umiem sobie z tym poradzić. Chodzi o to że zakochałam się w młodszym koledze o 5 lat. Nie znam go zbyt dobrze bardziej z widzenia. Niestety narazie muszę go widywać prawie co dzień bo to kol z pracy. Kiedy go widzę to coś się ze mną dzieje. Nie potrafię się skupić, myśleć itp. Nie mam męża ani dzieci. On nie zwraca na mnie uwagi. Tylko mnie to strasznie męczy. Dziękuję

Witam Panią,
Myślę że to nic dziwnego, że można poczuć coś do mężczyzny o 5 lat młodszego. Może problem polega na tym, że uważa Pani, że to coś dziwnego czy złego i dlatego tak Pani walczy z tym uczuciem? Może to taki „zakazany owoc”? Proszę się przyjrzeć przekonaniem jakie ma Pani na ten temat. Być może to konflikt między „sercem a rozumem” – toczy Pani walkę wewnętrzną, a to może być bardzo męczące jeżeli brakuje rozwiązania.
Pisze Pani, że słabo go zna. Zakochanie związane jest z idealizowaniem drugiej osoby. Może warto żeby spróbowała go Pani trochę poznać, na początek na stopie koleżeńskie i trochę go sobie urealnić? Czy wtedy nadal będzie dla Pani interesujący? A jeżeli tak, to dlaczego?
Może warto porozmawiać o tym z zaufanymi osobami z Pani otoczenia.
Zawsze też może udać się Pani do psychologa/ psychoterapeuty na konsultację, szczególnie jeżeli taki stan będzie się utrzymywał i zakłócał Pani funkcjonowanie. Spojrzenie na problem kogoś „z zewnątrz” może ułatwić Pani poradzenie sobie z tym tematem.
Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Bukowska
http://www.psychologlublin24.pl

Witam Panią. Po przeczytaniu Pani postu mam problem z rozstrzygnięciem sedna Pani problemu. Podkreśliła Pani różnicę wiekową, która nie musi być problemem. Znam pary z taką lub większą różnicą wieku (kiedy kobieta jest starsza) i tworzą bardzo udane związki. Innym aspektem, o którym Pani napisała jest to co dzieje się z Panią emocjonalnie na widok tego mężczyzny. Domyślam się, że mogą to być intensywne uczucia, które wpływają na Pani funkcjonowanie w pracy (np. utrudniają koncentrację na obowiązkach zawodowych). Napisała Pani, że jest Pani osobą wolną, bez związku. Czy ten mężczyzna jest też osobą "wolną"? Jeśli tak to może potrzebuje Pani wykonać kolejny krok. Od Pani zależy co nim będzie. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/