Jak przestać myśleć o młodszym mężczyźnie?

Witam, Mam na imię Katarzyna, i mam 30 lat. Mam taki problem choć pewnie może wydać się trochę "Głupi" w tym wieku ale przysparza mi cierpienie. Chodzi o to ze zakochałam się w młodszym o 6 lat koledze z pracy. W kolko o nim myślę choć wiem ze to nierealne żeby z nim być. Bardzo mnie to męczy, mam chyba jakaś obsesję na jego punkcie. Bardzo proszę o poradę jak mogłabym sobie z tym radzić ponieważ nie mogę narazie zmienić pracy. Jak przestać o nim myśleć? interesować się nim? Bardzo Dziękuję

Mgr Marta Żak Psycholog, Katowice

Obawiam się, że wszelkie sposoby powstrzymywania napływających myśli i uczuć przyniosą skutek dokładnie odwrotny. Coś co staje się dla nas zakazane, często jest jeszcze bardziej pociągające. Zachęcam zatem do rozpoznawania w sobie różnych uczuć. Być może pomocna byłaby wizyta u psychologa/terapeuty. Wówczas mogłaby Pani skonfrontować się z własnymi obawami, nieuświadamianymi często sposobami myślenia, które wpływają na sposób funkcjonowania, przeżywania i budowania relacji z innymi. Do rozważenia pozostaje kwestia różnicy wieku - dlaczego postrzega ją Pani jako przeszkodę, czym dla Pani jest taka różnica, jak Pani postrzega siebie w odniesieniu do tego mężczyzny?

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Jeśli jedynym powodem dla którego obawia się Pani związku z tym mężczyzna jest różnica 6 lat, to na pewno warto przyjrzeć temu przekonaniu. Jeśli istnieją inne okoliczności uniemożliwiające Pani związek z tym mężczyzną, warto skorzystać ze wsparcia psychologa lub terapeuty, który pomoże Pani lepiej poradzić sobie z tą sytuacją. Na pewno Pani problem nie jest "głupi" i wymaga dużo zainteresowania i uwagi.
Życzę powodzenia i pozdrawiam,
Michał Pyter

W obecnych czasach różnica 6 lat między partnerami nie jest niczym niestosownym. Pytanie czy to jedyny powód dla którego uważa Pani, że związek ten nie ma przyszłości. Jeżeli istnieją inne przesłanki, a Pani jest zmęczona ciągłym myśleniem o koledze z pracy, warto udać się po wsparcie do specjalisty-psychologa lub psychoterapeuty. Będzie mogła przyjrzeć się Pani swoim uczuciom i poradzić sobie z nimi w konstruktywny sposób.

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, 6 letnia różnica wieku nie jest do końca obiektywnym problemem. Być może istnieją również inne o których pan i nie pisze. Czy ten mężczyzna interesuje się panią, czy jest w innym związku, w jaki sposób się pani zakochała? Być może rozmowa ze specjalistą - psychologiem okazała by się dla pani pomocna, pomogła uporządkować pewne sprawy, ułatwiła podjęcie decyzji. Pozdrawiam.