Zainteresowanie i myśli o innym mężczyźnie niż mąż

Jestem mężatką od 12lat. Niedawno zaczęłam myśleć o innym choć nie mam zamiaru się do niego zbliżać. Nie wiem dlaczego wciąż mnie intryguje. Co mnie do niego ciągnie. Wiem że nie mogłabym z nim żyć na co dzień, bo ma cechy, których nie znoszę. Fascynuje mnie natomiast to, że zajmuje się podobno terapią behawioralną a dodatkowo podejrzewają go o posługiwanie się fałszywymi dokumentami. Ta otoczka tajemnicy nie daje mi spokoju KIM JEST? Polubiłam go, ale nie chcę się zakochać. Co robić?

Dzień dobry!

W ciągu całego naszego życia w różny sposób interesują nas różne osoby - to naturalne.
To ważne i wartościowe, że w fascynacji tym mężczyzną jest Pani zainteresowana sobą, swoją reakcją, czynnikami w Pani historii życia lub cechach osobowości, które mogą sprawiać, że akurat ta osoba wydała się Pani ważna.
Być może jest odpowiedzią na jakieś Pani niespełnione, nieuświadamiane potrzeby? Być może jest między Wami jakieś podobieństwo? Lub, przeciwnie, fascynująca jest różnica, a wręcz niechęć albo strach przed stylem życia tego mężczyzny? Być może ważne są podobieństwa lub różnice między nim, a Pani mężem?
Okazją do bliższego przyjrzenia się temu (i innym) obszarowi Pani życia, może być psychoterapia.

Pozdrawiam!