Czy zainteresowania typowe dla mężczyzn u 20-latki moga być niepokojące?

Mam już 20 lat. W dzieciństwie nigdy nie bawiłam się "dziewczęcymi" zabawkami. Zawsze były rycerze, dinozaury i figurki dzikich zwierząt. Moja babcia robi mi z tego powodu wyrzuty. Mimo to nie chcę dzisiaj zmieniać płci, chociaż mam dosyć "męskie" zainteresowania (historia, polityka), sprawia mi to radość i satysfakcję. Uważam, że kobieta i mężczyzna są sobie równi. Czy jest w tym coś nienormalnego?

Witam. Oczywiście że mężczyzna i kobieta są sobie równi, co do tego nie ma wątpliwości. Owszem różnią się między sobą pod wieloma względami, ale różnice występują też zarówno pomiędzy kobietami jak i mężczyźni różnią się między sobą. Każdy człowiek jest odrębną jednostką i ma prawo do wyboru swojej drogi życiowej, wyboru i realizacji własnych zainteresowań. Jeżeli właśnie polityka i historia sprawiają Pani radość i satysfakcję, to znaczy, ze warto te zainteresowania rozwijać. To bardzo cenne, że w tak młodym wieku odkryła Pani to co dla niej ważne. Pozdrawiam

Witam,
nie ma nic nienormalnego w Pani zainteresowaniach jak również zabawach w czasie dzieciństwa. W każdym człowieku istnieje pierwiastek męski jak i damski, w różnych proporcjach. Nie ma to nic wspólnego z problemami z tożsamością płciową. Jest to jedynie wynik indywidualnych uwarunkowań. Proszę robić to, co sprawia Pani przyjemność.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl