Czy związek z młodszym mężczyzną ma szanse?

Witam. Parę lat temu poznałam chłopaka ponieważ był bardzo mlody tego samego dnia na imprezie nasze drogi się rozeszły. On często do mnie pisał itd jakiś czas temu postanowiłam się z nim spotkać w końcu i dać szansę. Narazie wydaje mi się być bardzo w porządku, czuły z wielkim sercem i wrażliwy. Problem ze jestem wyższa ok 4 cm od niego czasami wygląda jakbyśmy byli tego samego wzrostu ale jestem wyższa i dziwnie się czuję. W dodatku on ma 21 lat a ja 27 czy ten związek ma sens? Ma szansę?

Witam,

udany związek nie kształtuje się różnicą wieku, czy wzrostu, to skutek stereotypów i uprzedzeń - kulturowo uwarunkowanych. Istotne jest, jak Pani czuje się w tej relacji" Co dla Pani jest ważne?

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry.

Wiek jaki każdy z nas ma to wiek naszego ustroju - tyle mają nasze komórki, tkanki, narządy etc. Wiek biologiczny znacząco różni się od wieku emocjonalnego. Tego drugiego nie da się wyznaczyć cyfrą.
Myślę, że dopasowanie w związku nie zależy od wieku, wzrostu, wagi itd.
Myślę, że chodzi o coś zupełnie innego. Proszę się zastanowić nad tym w jaki sposób prowadzą Państwo komunikację, jak się Państwo realizują w tej relacji, czy są zaspakajane Państwa potrzeby, czy ta relacja daje radość, zadowolenie, spełnienie, zrozumienie, atencję itd.?
Sądzę, że każda relacja ma szansę bez względu na wiek, wzrost, wyznanie, kolor skóry i inne cechy. Praca nad relacją i zaangażowanie kluczem do tego, żeby związek był trwały i spełniony.

Życząc radości z partnerstwa i wielu wspaniałych chwil,
Dariusz Pysz-Waberski

Witam, różnica wieku lub wzrostu nie jest aż tak istotna. Ważniejsze jest jak Państwo czują się w tej relacji. Proszę się zastanowić czy gdyby Pani była młodsza od partnera o sześć lat, również miałaby Pani wątpliwości. Warto się zastanowić nad tym, z czego wynika Pani obawa, co wzbudza Pani wątpliwości. Jeżeli chciałaby Pani o tym porozmawiać może warto skorzystać z rozmowy z psychologiem.
Pozdrawiam serdecznie