Związek pomiędzy 19-letnią dziewczyną a 59-letnim mężczyzną

Czy związek z 19 letnią dziewczyną a 59 letnim mężczyzną może się udać. Jesteśmy parą 5 miesięcy. Wszystko jak na razie jest ok rozmawiamy dużo poważnie dogadujemy się itd..?

Mgr Adam Horak Psycholog

Związek trwa. Dużo starszy mężczyzna jest bardzo delikatny i może dać wiele czułości i opiekuńczości. Stresująca może być jednak przyspieszona decyzja o posiadaniu potomstwa. Czy związek pokona czas? Z tym pytaniem borykają się wszystkie pary, w których różnica wieku nie przekracza osiemnastu lat. Podręczniki jednak dość często zmieniają się. Wzruszająca jest historia spotkania Ludwika van Beethovena z o wiele młodszą Anną Hofman, która pomagała temu genialnemu kompozytorowi w ukończeniu IX Symfonii – ostatniej i najlepszej z jego dzieł (Kopia Mistrza, reż. A. Holland, 2006).

Pani wchodzi dopiero w dorosłość. Właściwie w wieku 19 lat nie można jeszcze mówić o w pełni ukształtowanej osobowości. Jest Pani wciąż nastolatką. Pani partner - trudno to ignorować - większą część życia ma za sobą. Ma za sobą młodość, ma za sobą wiek średni, powoli będzie wchodzić w wiek emerytalny. Proszę się samej zastanowić, jak Pani wyobraża sobie swoją przyszłość. W każdym związku po fazie zauroczenia przychodzi w końcu proza życia.
Proszę się też zastanowić, co pociąga Panią w partnerze starszym o tyle lat. Czy jest to może coś, czego brakowało Pani w dzieciństwie?