Związek z mężczyzną o 19 lat starszym

Kilka miesięcy temu zawiazalam znajomość z mężczyzną młodszym o19lat.Pod wpływem róznych jego zachowań wykrzyczałam mu, że jest małolatem.Obraził się. Przeprosiłam.Raz drugi trzeci. Bezskutecznie. On nie chce ze mną rozmawiać mimo, ze kiedys mielismy naprawdę fajny kontakt. Powiedzial, ze chce zakonczyć znajomość więc wyrzuciłam go z fb.Od tamtej pory nawet gdy zapytam od czasu do czasu co słychać-totalnie mnie ignoruje.Na ulicy odwraca głowę.Źle mi z tym, miałam nadzieję,że przyjmie przeprosiny

Witam Panią. Domyślam się, że w relacji, którą Pani nawiązała oczekiwała Pani dojrzałości i odpowiedzialności . Bardziej domyślam się niż wiem, że przeżyła Pani zawód w związku z zachowaniem osoby, o której Pani napisała. Może Pani być pewna swoich potrzeb i oczekiwań. Być może był to zbyt krótki czas by mogła Pani poznać potrzeby i oczekiwania tej drugiej osoby. Nie wiem co się wydarzyło między Panią a tą drugą osobą. Nic więcej poza przeprosinami nie może Pani zrobić (nie znam szczegółów tamtej sytuacji - jeśli Pani granice przez jego zachowanie zostały przekroczone to nie ma Pani za co przepraszać). Jeśli dla tej drugiej osoby to koniec znajomości to ma Pani przed sobą zaakceptowanie tego (wraz z nieprzyjemnymi konsekwencjami jak odwracanie głowy na ulicy). Nasz wpływ na inne osoby jest ograniczony. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Zachęcam Panią do wizyty u psychologa/psychoterapeuty. Rozmowa ze specjalistą z pewnością pomoże Pani bardziej zrozumieć co wydarzyło się pomiędzy Panią a 19 lat młodszym mężczyzną, burzę emocji związaną z tą relacją, Pani reakcje/zachowania, znaczenie tego związku w Pani aktualnej sytuacji osobistej/życiowej. Rozmowa z psychoterapeutą o Pani związkach, emocjach związanych z relacjami wydaje się być istotna i pomocna w aktualnej sytuacji i na przyszłość.
Pozdrawiam serdecznie
Marta Widera-Kędryna

Nasz wpływ na zachowanie innych osób jest ograniczony. Zrobiła Pani rzecz najważniejszą, bo przeprosiła. Być może istnieją jakieś inne powody dla których chłopak postanowił zerwać znajomość, nie tylko związane z kłótnią w której nazwała go Pani małolatem. Nie da się zmusić kogoś do kontaktu, dlatego pozostaje Pani pogodzić się z obecną sytuacją. Gdyby okazało się to być bardzo trudne, sugeruję skorzystanie ze wsparcia psychologa.

Pozdrawiam serdecznie.