Mój syn dziwnie się zachowuje

Mój Michał potrafi się bawić godzinami. Wtedy zupełnie nie reaguje na bodźce zewnętrzne. Trzeba dosłownie nim potrząsnąć, aby się obudził. Zauważyłam też, że lubi wciskać się w różne ciemne kąty, np. do szafy. Albo potrafi zawinąć się w zasłonę i siedzieć tak nawet godzinę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Opisane przez Panią zachowania Michała mogą rzeczywiście budzić niepokój. Trudno powiedzieć, czy są to symptomy autyzmu. Może tak być, ale być może przyczyny są inne. Proponowałabym przede wszystkim skonsultować synka z psychologiem oraz zadzwonić do specjalistycznego ośrodka zajmującego się diagnozowaniem autyzmu, gdzie po uzyskaniu większej ilości informacji od Pani być może zaproponowane zostanie zdiagnozowanie Michała w kierunku autyzmu.

0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Proszę koniecznie skonsultować sie z psychologiem dziecięcym i neurologiem. Po spotkaniu ze specjalistami zapewne wiele się wyjaśni. Tego typu zachowanie synka raczej nie należy do prawidłowych dlatego nie powinno się zwlekać.
Pozdrawiam AM

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty