Moja nerwowość odbija się na córeczce - co robić?

Mam 23 lata i wspaniałą, dwuletnią córeczkę. Niestety od dłuższego czasu mam straszny problem ze sobą. Strasznie się denerwuję, o wszystko. Najczęściej o głupoty. Nie kontroluje wtedy słów, czynów :/

Zaczynam bać się sama siebie. Wstyd mi się przyznać, ale często zdarza mi się szarpać córeczkę. Jest mi potem głupio, ale za chwilę robię to samo. Nie umiem się kontrolować. Nie daje sobie z tym rady. Do tego wszystkiego dochodzi straszne zmęczenie. Ciągle czuję w żołądku takie dziwne uczucie, że jest mi źle. Zaniedbuję dom. Nie wiem co mam robić.

Nie wiem do jakiego lekarza mam się zgłosić. Lepiej iść prywatnie czy na NFZ? Czy potrzebne mi są jakieś leki? Próbowałam już pić melisę. Brałam leki na uspokojenie bez recepty, ale to nic nie daje. Nie mam już siły tak żyć. Proszę o pomoc, bo sama nie dam rady.

Witam!

Powinna się Pani jak najszybciej udać do psychologa i rozpocząć pracę nad swoimi problemami. Nie może Pani wyżywać się na córeczce, ponieważ wpłynie to bardzo negatywnie na rozwój dziecka. Szarpanie dziecka jest zachowaniem agresywnym, które wpłynie na rozwój psychiczny dziecka i może powodować problemy wychowawcze w dalszym życiu. Musi Pani zacząć pracę nad swoimi problemami i nauczyć się odreagowywać negatywne emocje w inny sposób.

Takie postępowanie świadczy o rozmiarze problemów i dużym napięciu emocjonalnym. Myślę, że leki uspokajające nie są niezbędne do poprawy sytuacji, musi Pani poświęcić czas i energię na pracę nad sobą. Rozwiązanie problemów i poznanie ich przyczyny pozwoli poprawić samopoczucie i ustabilizować nastrój. Nauczenie się odpowiednich reakcji oraz dotarcie do sedna problemów wpłynie na poprawę sytuacji psychicznej oraz poprawę sytuacji w rodzinie.

Mam nadzieję, że skorzysta Pani z pomocy pscychologa jak najszybciej, ponieważ pogłębianie się złego samopoczucia odbije się negatywnie nie tylko na Pani, ale także na córce.

Pozdrawiam