Myśli o śmierci innych osób u 24-latki

Witam!Dręczą mnie myśli.. głównie o śmierci,... i w związku z tym mam pytanie, czy myśli mogą wyrządzić śmierć człowiekowi, bo obwiniam się o to, że to moje myśli ich zabiły...? przykład, np widzę osobę i pojawia się myśl, Tobie się coś stanie, albo Ty umrzesz, samoczynnie, i wtedy się zaczyna, odczynianie, że ja tak nie chce, bo nie chce, ze ja tak nie myślałam,...były przypadki, ze te osoby zmarły.. czy to moja wina?Podejrzewam, że mam nerwicę natręctw...czekam na odpowiedź.

Witam. Z opisu wynika, że to nie koniecznie jest nerwica natręct tylko inna przypadłość wymagająca konsultacji psychiatrycznej, do której Panią zachecam.
Magdalena Brabec