Myśli samobójcze u 21-letniej osoby

Mam 21 lat i życie mnie dobija . Lubię czasem sobie zapalić papierosa , wypić lampkę wina a moja matka uważa mnie za alkoholiczkę argumentując tym że "mam pociąg " do tego , oraz narkomankę . Był taki okres w moim życiu że zrezygnowałam ze wszystkiego ,miałam zamiar się powiesić . I nadal tak mam ... Nie ma nocy bym o tym nie myślała . Odkąd skończyłam 10 lat moja matka nigdy mnie nie pochwaliła , a ciągle krytykuje nie zważając na moje uczucia . Codziennie daje mi powód do odebrania sobie życia

Witaj, to bardzo przykre o czym piszesz. Brak wsparcia od najbliższych osób jest bardzo trudnym przeżyciem, tym bardziej, że w Twoim przypadku trwa już bardzo długi czas.
Krytyczne uwagi, które słyszymy z ust ważnych dla nas osób są często bardzo raniące i są przyczyną tego, że zaczynamy myśleć negatywnie o sobie i swoim życiu, a w rzeczywistości może być zupełnie inaczej.
Niestety nie zawsze da się łatwo zmienić środowisko, w którym przebywamy i które źle na nas wpływa, ale zawsze możemy zmienić swoje podejście i zbudować na nowo swoje poczucie własnej wartości.
Myślę, że w Twoim przypadku bardzo ważne jest, abyś zobaczyła siebie z tej drugiej, pozytywnej strony, której może do tej pory nikt Ci nie pokazał. W tym celu warto udać się po wsparcie do psychologa lub psychoterapeuty, z którym będziesz mogła porozmawiać o tym co Cię trapi i wspólnie poszukać rozwiązania tej sytuacji, a także wzmocnić swoją samoocenę.
W tym celu można zadzwonić do najbliższej poradni zdrowia psychicznego, ponieważ w tym miejscu można uzyskać taką pomoc bezpłatnie. W mniejszych miejscowościach często nie ma tego typu poradni, jednak na pewno jest jakiś dostęp do psychologa, można także spróbować poszukać w internecie pomocy psychologicznej online. Wówczas konsultacja odbywa się za pomocą komunikatora skype i taka pomoc może być równie skuteczna.
Najważniejsze, abyś uwierzyła, że Twoje myślenie o sobie może się zmienić, co na ogół prowadzi też do pozytywnych zmian w życiu. Dlatego naprawdę warto zrobić ten pierwszy krok i umówić się na spotkanie, gdzie uzyskasz profesjonalną pomoc i wsparcie.
Pozdrawiam serdecznie.

Jeśli pojawiają się u Pani myśli samobójcze, to przede wszystkim nakłaniam do wizyty u psychiatry. w dalszej kolejności pomocna będzie psychoterapia, dzięki której poukłada Pani swoje sprawy, nabierze sił. Wszystkiego dobrego życzę i wytrwałości w stawianiu kolejnych kroków.

Dzień dobry, zachęcam do kontaktu z psychologiem - psychoterapeutą w celu diagnozy, która składa się zazwyczaj z kilku spotkań, po których specjalista zaproponuje dalsze kroki postępowania - prawdopodobnie rozpoczęcie terapii. Warto przyjrzeć się pani obrazowi własnej matki, zbadać przyczyny z powodu których rodzic ma tak duży wpływ na poczucie 21 letniej kobiety. Pozdrawiam.

Witaj, jesteś młoda, możesz podjąć leczenie i z powodzeniem zacząć budować lepsze życie. Zacznij od wizyty u psychologa, który wskaże dalszą drogę postępowania. Skoro kontakt z matką jest tak destrukcyjny, konieczne będzie postawienie granic kontaktu. Nastąpi to powoli, ale stopniowo będzie wracać chęć do życia. Jest to możliwe dzięki psychoterapii. Przemoc psychiczna boli, mimo że nie zostawia siniaków. Takie zachowanie rodziców jest niedopuszczalne.
Powodzenia!

Myśli samobójcze to niezmiernie duża trudność i znak, że należy podjąć kroki by zmienić sytuację. Po pierwsze polecam podjąć psychoterapię. Po drugie proponuję porozmawiać z mamą o tym co się dzieje - bez zahamowań, zaklaman i omihqnia niewygodnej prawdy. Być może taka rozmowa pomoże na nowo postawić granice między wami i pozwoli naprawić waszą relację. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Sytuacja, w której się znajdujesz oraz emocje, które przeżywasz trwają już tyle czasu i przybrały taką siłę, że już najwyższy czas skorzystać z pomocy kogoś, kto razem z Tobą odkryje w Tobie radość życia oraz pozwoli lepiej zrozumieć trudne doświadczenia, poradzić sobie z nimi oraz podjąć nowe kroki.

Pozdrawiam,

MM