Na co wskazuje taki wynik badania tarczycy u 31-latki?

Czy to prawidłowy wynik? Gruczoł tarczowy o wymiarach 36x17x15mm, vol.5,6 ml - lewy płat - 37x18x14 mm., vol. 5,6 ml. Cieśń - 3mm bez zmian ogniskowych? Oba płaty nie powiększone, jednorodne, normoechogeniczne. Obecnie bez zmian ogniskowych, okoliczne węzły chłonne nie powiększone.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Analizując przedstawiony wynik badania, można by stwierdzić, że nie zaobserwowano żadnych odchyleń od normy, a gruczoł tarczycy wystąpił w odpowiednich wymiarach.

Nie wspomniała Pani, z jakiego powodu było wykonane to badanie, a także, czy występują aktualnie pewne objawy świadczące o jakimś zaburzeniu ze strony tarczycy.

Aby dokładniej rozszerzyć diagnostykę pod kątem chorób tarczycy, można by wykonać dodatkowo określenie poziomu TSH, Ft3, Ft4 oraz przeciwciał przeciwtarczycowych anty – TPO i anty- Tg w surowicy krwi.

W razie wszelkich wątpliwości zalecamy Pani konsultację z lekarzem endokrynologiem, który po badaniu przedmiotowym oraz analizie dotychczasowych badań będzie mógł podjąć decyzję o dalszych krokach postępowania.

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/usg-tarczycy

https://portal.abczdrowie.pl/niedoczynnosc-tarczycy

https://portal.abczdrowie.pl/tarczyca

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.