Nadmierne pocenie i czerwienienie się

Witam , jestem Zuzanna. Mam dwa problemy, nie za bardzo wiem do kogo mam się zwrócić o pomoc. Pierwszy : mam problem z potem strasznie się czerwienię np. jestem na dyskotece zatańczę 1 piosenkę i już jestem strasznie spocona i cała czerwona lub w szkole używam już kulek pod pachy i dyzodoranty ale nic nie daje. Drugi : nie jestem chuda a nie jestem tłusta i gruba ale mam problem bo mam szerokie biodra grube uda i co najgorsze pupa mi rośnie.Co mam robić aby mi nie rosła jakąś diete czy ćwiczenia

Witam, skoro "pupa rośnie" to warto byłoby przeanalizować Pani dietę pod kątem produktów, które sprzyjają tyciu. Proszę wypełnić dzienniczek żywieniowy (do pobrania z mojej strony internetowej) i wówczas w trakcie takie konsultacji będę mogła wypowiedzieć się, co należy zmienić w Pani diecie.

Serdecznie pozdrawiam, w celu ustalenia indywidualnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl

Witam.
Problem czerwienienia i pocenia się może mieć podłoże związane z ciśnieniem, tarczycą, hormonami. Z punktu dietetycznego może to być problem zatrzymanej wody w organizmie. Proszę unikać potraw tłustych, słonych, alkoholu, węglowodanów. Polecam jeść dużo warzyw, owoców, jogurtów naturalnych, pić do 2l wody. Ćwiczenia polecałabym wykonywać pod okiem trenera na siłowni.
Pozdrawiam Julita Krawczyk

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam, być może źle się Pani odżywia. Powinna Pani pić minimum 1,5l wody dziennie i jeść tylko zdrowe posiłki. Potrzebowałabym więcej informacji żeby pomóc. Najlepiej zapisać wszystko co się je przez 3 dni i zwrócić się do dietetyka w Pani okolicy lub umówić się na wirtualną wizytę (zapraszam na www.efektcentrum.pl). Możliwe, że ma Pani zaburzoną gospodarkę hormonalną dlatego zalecam wizytę u lekarza rodzinnego aby dostała Pani skierowanie na badania. Konieczna będzie również aktywność fizyczna. Pozdrawiam, Kamila Ziemann

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Korzystne będzie połączenie diety z ćwiczeniami. Nadmierna potliwość oraz zaczerwienienie okolic twarzy może być spowodowana małą masą mięśniową w stosunku do tłuszczu oraz brakiem wydolności fizycznej. Pozdrawiam