Nadmierne wypadanie włosów, pomimo stosowania suplementów

Strasznie wypadają mi włosy i nie wiem co jest tego przyczyną. Dodam, że też mi się przetłuszczają, ale z tym to raczej miałam problem od zawsze. Ostatnio zrobiłam sobie badania: leukocyty 5,1 erytrocyty 4,5 hemoglobina 13,9 hematokryt 41 MCV 90 MCH 31 MCHC 34,2 płytki krwi 237 limfocyty 36% neutrofile 53% limfocyty 1,8 neutrofile 2,70 RDW-CV 13 PDW 12 MPV 10,50 P-LCR 29% OB 12 Magnez 0,95 mmol/l żelazo 54,2 TSH 2,460. Łykam Belissę, piję magnez, myję włosy Dermeną, ale jak na razie nic nie pomaga, a włosy wypadają w zastraszającym tempie. Może nigdy nie miałam jakiejś bujnej czupryny - moje włosy są raczej cienkie, ale to co się teraz z nimi dzieje to po prostu koszmar.

Witam serdecznie! Wypadanie włosów może wiązać się z różnymi przyczynami - min. niedoborem witamin, żelaza, zaburzeniami hormonalnymi (niedoczynność tarczycy, niedoczynność kory nadnerczy, nadmiar testosteronu, zaburzenia żeńskich hormonów płciowych), ale także schorzeniami skóry głowy, stresem, przemęczeniem. Część badań już miała Pani zrobione i są w normie, a więc następnym krokiem jest wizyta u dermatologa a także badanie krwi (ocena poziomu estradiolu, progesteronu, LH, FSH, androstendionu, DHEA i testosteronu). Warto przyjmować także preparaty wielowitaminowe a także zastanowić się, czy w ostatnim czasie nie była Pani narażona na większy stres lub przemęczenie. Jeśli tak, warto zrobić sobie urlop, zacząć uprawiać sport (rozładowanie emocji). Pozdrawiam serdecznie