Nadużywanie alkoholu i kłótnie z żoną

Witam. Ostatnio zauważyłem że wieczorami lubię sobie wypić i czy to jest 1 piwo czy też o wiele więcej kończąc na alkoholu o wyższym procencie (wódka) Mam już tak od dłuższego czasu, zaczęły się kłopoty w domu z żoną co zamiast mnie powstrzymywać to kieruje mnie to (trzeba się napić bo jest kłótnia a jak wypiję to wszystko mi przejdzie) źle się z tym czuję i czy mam się zgłosić z tym do poradni czy samemu sobie z tym poradzę
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,
A czy potrafisz sam zapanować nad piciem, czy potrafisz przerwać na przykład po jednym piwie? Dlaczego sięgasz po alkohol?
Pozdrawiam