Nadużywanie alkoholu po zdradzie żony

Witam. Zdradziła mnie żona, nie radze sobie z tym ,zaczynam już pić . Bardzo kocham żonę i dlatego jest mi tak ciężko żona prosi mnie o wybaczenie ale ja nie daję rady
ponad rok temu

Witam,
Tak, to nie takie proste. Zdrowy rozsadek mówi: " zapomnij" a emocje : " Nie mogę przestać myśleć". Alkohol to jeden z uśmierzaczy bólu psychicznego, faktyczne doraźnie pomaga, człowiek się rozluźnia, ale ma swoje skutki uboczne, trzeba wciąż zwiększać dawkę, a to prowadzi do uzależnienia.
To co pan przeżył, należy do przeżyć traumatycznych. Trauma , sama nie uwolni się z systemu nerwowego, dlatego doradzam terapię , która "odwrażliwi" przeżycie, i wtedy ono przestanie" psychicznie boleć ".
Pozdrawiam
Dorota Kotarska

Zachęcam do kontaktu z psychologiem zajmującym się jednocześnie uzależnieniami.
Warto, trudno będzie poradzić sobie Panu samemu, został Pan zraniony i potrzebna jest pomoc. Pozdrawiam