Nadużywanie alkoholu przez narzeczonego

Mój narzeczony ma 39 lat i lubi za dużo dużo za dużo pije a staramy się o dziecko jak nie pije jest ok. A jak zacznie pić nie może się opanować mówię Mu że ma z tym problem ale on uważa że nie ja jak On popija źle to znoszę mam brak apetytu i tabletki ziołowe na uspokojenie biorę nie mogę tego wytrzymać raz doszło do tego że biłam Go bez opamiętania Nie wiem jak mam Mu Przemówić do rozsądku A nie chcę go zostawiać nie wiem co mam zrobić proszę mi pomóc jak mam Go przekonać żeby przestał pić.
KOBIETA ponad rok temu

Przekonywanie kogoś aby żył tak a nie inaczej jest zwykle skazane na porażkę, a szczególnie kiedy komuś zależy na tym bardziej niż tej osobie. Może się Pani udać na psychoterapię, jest to odpowiednia forma pomocy do poradzenia sobie z takim problemem. Dodatkowo polecam zgłosić się na grupy dla rodzin osób uzależnionych.

Warto zastanowić się, dlaczego Pani tkwi w takim związku i planuje z uzależnionym partnerem rodzinę. Może Pani nie mieć wpływu na picie partnera, ale ma Pani wpływ na wlasne życie. Polecam Pani psychoterapię indywidualną, najlepiej w nurcie psychodynamicznym.